Spolek přátel školy V. Martínka při ZŠ Brušperk a základní škola ve spolupráci s Městem Brušperk připravili na měsíc duben akci s názvem Nebude to úkol těžký, jít v dubnu do školy pěšky.

Hlavním cílem je motivovat děti (i jejich rodiče) k přirozenému pohybu cestou do školy a omezit dopravu v nejbližším okolí školy. Zároveň bude téma dopravní výchovy zařazeno častěji do vyučování.

Akce je to ryze dobrovolná a odvíjí se od možností každé rodiny. Důležitá je i samotná bezpečnost dětí, proto bude dle kapacitních možností v rámci prevence vypomáhat Policie ČR i Obecní policie Hukvaldy.

V příloze zprávy najdete doprovodný text předsedkyně sdružení. Věříme, že tato akce bude milým zpestřením a snad bude přirozeně pokračovat i v dalších měsících.

Děkujeme za spolupráci.

Mgr. Aleš Vyvial, ředitel školy