Zveřejňujeme zde odkaz na článek vydaný v pondělí 22. ledna 2018 na servru Novinky.cz Prosí-li vás vaše dítě o koupi chytrého mobilního telefonu, je třeba nepodlehnout tlaku a zvážit nejdříve několik důležitých věcí. V dnešní době totiž na internetu číhá spousta nebezpečí, na která děti nemusejí být vůbec připravené, tvrdí odborníci. Více zde.

Technologie přinášejí řadu výhod, ale mají i své negativní dopady – především tam, kdy jejich uživatel není dostatečně vyspělý takovéto nástroje používat. Technologie jsou spojeny s inovacemi. Bohužel i inovace mohou mít negativní dopady. Psycholog Marek Herman o některých z nich píše zde.

Nejen dospělí, ale i děti čelí hrozbám moderní komunikace. Čím dál více dětí čelí kyberšikaně. Polovina z nich by šla na schůzku s neznámým člověkem z internetu.