Zahájení školního roku proběhne 1. 9. 2021 v kmenových třídách v čase od 8.30 h. Obvyklá mše bude v 7.30 h. v chrámu sv. Jiří. Školní družina bude 1. září v provozu do 16.30 hod.

V době od 7.00 do 8.15 h. bude probíhat testování žáků neinvazivními antigenními testy (stejným způsobem jako v loňském školním roce). Ve společných prostorách se žáci pohybují dle metodického pokynu s rouškou. Ve škole budou 3 testovací místa.

1) Spojovací chodba k pavilónu C, tj. budova 1. stupně (1.A, 1.B, 2.A, 2.B, 3.A, 3.B, 4.A) – tito žáci po testování pak přecházejí do svých tříd v pavilónu C.
2) Jídelna (6.C, 6.D, 7.A, 7.B, 7.C, 8.A, 8.B, 8.C, 9.A, 9.B) – tito žáci po testování pak přecházejí do svých tříd v pavilónu B.
3) Chodba v přízemí pavilónu B, tj. budova 2. st. (4.B, 5.A, 5.B, 5.C, 6.A, 6.B) – tito žáci po testování pak přecházejí do svých tříd v pavilónu E.

Testování nepodstupují děti a žáci, kteří splní podmínky stanovené pro bezinfekčnost po očkování (14 dnů po plně dokončeném očkování) nebo po prodělaném onemocnění covid-19 (po dobu 180 dní od prvního pozitivního testu na covid-19), případně dítě nebo žák, který doloží negativní výsledek testu provedeného
v odběrovém místě.
Více informací vydaných MŠMT a MZ k testování je zveřejněno na webu školy.​

Předpokládané ukončení zahájení ve třídách je plánováno přibližně v 9.15 h. Obědy se budou vydávat zhruba od 9.45 h. Žáci si s sebou nic neberou (ani přezutí). Seznamy nových žáků budou ráno zveřejněny ve vestibulu školy.

Slavnostní zahájení žáků 1. tříd se řídí samostatnými pokyny, které byly rozeslány rodičům na jejich e-mail.

Zaměstnanci školy přejí všem žákům i rodičům úspěšné vykročení do nového školního roku.